Bu gün Təhsil Tələbə Krediti Fondu nümayəndələri ilə Bakı Biznes Universitetinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib. Tanışlıq məqsədilə təşkil olunan görüşdə həm də iki qurum arasında əməkdaşlıq məsələlərinin istiqamətləri müzakirə olunub.
Məlumatlandırma məqsədilə keçirilən görüşdə TTKF-in sədr müavini Bəhruz Əzimov və Fondun əməkdaşı Ağca Məmmədova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən Təhsil Nazirliyinin tabeliyində yaradılmış TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, Fonda müraciət qaydaları,təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə geniş məlumat veriblər. 2021 – 2022 tədris ili üçün qeydiyyatdan keçmiş tələbələr haqqında müzakirələr edib, Fondun əməkdaşlarının təhsil tələbə kreditləri haqqında təqdimatından sonra məsul şəxslərin və tələbələrin sualları cavablandırılıb, təklifləri qeydə alınıb. Vurğulanıb ki, Fondun fəaliyyətinin əsas məqsədi təhsil tələbə krediti sistemi vasitəsilə təhsilin əlçatanlığını təmin etməkdir.
Qeyd edilib ki, payız semestri ərzində TTKF-də Bakı Biznes Universitetindən 131 müraciət rəsmiləşdirilib: 58 tələbəyə sosial, 73 tələbəyə standart kredit verilib.
Bakı Biznes Universitetinin Tədris işləri üzrə prorektoru, dos. Xatirə Əzizova çıxış edərək tələbələrin təhsil haqqının ödənilməsi üçün kredit fondunun yaradılmasının çox əhəmiyyətli olduğunu bildirib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun sədr müavini Bəhruz Əzimov qurumun fəaliyyəti haqqında görüş iştirakçılarını məlumatlandırıb. Qeyd edib ki, artıq 2021-2022 tədris ilinin payız semestri fondun yaratdığı portal üzərindən kreditlə bağlı müraciətlər qəbul olunub. B.Əzimov Təhsil Tələbə Krediti Fondunun iş prinsiplərini təbliğ etmək məqsədilə ali məktəblər və tələblərlə silsilə görüşlər keçirildiyini də bildirib.
Görüşdə BBU-nun tədris işləri üzrə prorektor Əzizova Xatirə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı, dos. Afidə Həsənova, Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, i.ü.f.d. Şahin Musayev, Tələbə qəbulu və ictimaiyyətlə əlaqələr mərkəzinin direktoru Əli Bağırzadə, rektor köməkçisi Cavidan Heydarov, Tələbə gənclər təşkilatının sədri Turan Abbaslı iştirak edirdilər.

Meeting with representatives of the Education Student Loan Fund
Today, a meeting was held between representatives of the Education Student Loan Fund and representatives of Baku Business University. The meeting also focused on cooperation between the two institutions.
During the meeting, Bahruz Azimov, Deputy Chairman of the Foundation and Agja Mammadova, an employee of the Foundation, gave detailed information about the activities of the Foundation established under the Ministry of Education, application rules to the Fund, criteria for issuing student loans. Discussed about the students registered for the 2021 - 2022 academic year, after the presentation of the Foundation's employees on student loans, the questions of the responsible persons and students were answered, and the proposals were registered. It was noted that the main purpose of the Foundation's activities is to ensure access to education through the student loan system.
It was noted that 131 applications from Baku Business University were registered at the TTKF during the autumn semester: 58 students were given social loans and 73 students were given standard loans.
Vice Rector for Academic Affairs of Baku Business University, Assoc. Khatira Azizova said it was very important to create a credit fund to pay tuition fees for students.
Deputy Chairman of the Education Student Loan Fund Bahruz Azimov informed the meeting participants about the activities of the organization. He noted that in the autumn semester of the 2021-2022 academic year, applications for loans have been received through the portal created by the fund. Azimov also said that a series of meetings were held with universities and requirements in order to promote the principles of the Education Student Loan Fund.
The meeting was attended by BBU Vice-Rector for Academic Affairs Azizova Khatira, Dean of the Faculty of Economics and Management, Assoc. Afida Hasanova, Dean of the Faculty of Business and Management, Ph.D. Shahin Musayev, Director of the Student Admission and Public Relations Center Ali Bagirzade, Assistant Rector Javidan Heydarov, Chairman of the Student Youth Organization Turan Abbasli were present.