Yanvarın 20-də ənənəvi olaraq Bakı Biznes Universitetinin professor-müəllim heyəti və çoxsaylı tələbələri Yasamal rayonu ərazisində yerləşən “20 Yanvar” dairəsində şəhidlərin xatirəsinə ucaldılmış memorial abidə kompleksi qarşısında Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti, YAP Yasamal Rayon Təşkilatı və rayon ictimaiyyəti ilə birlikdə təşkil olunmuş anım mərasimində iştirak etmişlər və abidə önünə əklil və gül dəstələri qoyulmuşdur.
Həmin tarixdə Bakı Biznes Universitetinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Universitetimizin idman zalında “20 Yanvar Faciəsi”nə həsr olunmuş Vinq Çun – Özünümüdafiə növü üzrə açıq Bakı turniri keçirilmişdir. Bu mötəbər turnirə bir çox orta və ali məktəblərin və həmçinin paytaxtdan 11 idman klubu qatılmışdır.

32 года трагедии 20 января.
20 января преподаватели и студенты Бакинского Бизнес Университета по традиции посетили мероприятие перед мемориальным комплексом, воздвигнутым в память о шехидах круга «20 января» в Ясамальском районе, организованную Исполнительной властью Ясамальского района, Ясамальской районной организацией Партии Новый Азербайджан и районная общественность возложили венки и цветы к памятнику.
В этот же день по инициативе и организации Бакинского Университета Бизнеса в спортивном зале нашего Университета состоялся открытый Бакинский турнир по Вин Чун - Самообороне, посвященный «Трагедии 20 Января». В этом престижном турнире приняли участие многие вузы и учебные заведения, а также 11 спортивных клубов столицы.