Mart ayının 31-də Bakı Biznes Universitetinin konfrans zalında 31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününün 104-cü ildönümünə həsr olunmuş anım mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə bir dəqiqəlik sükutla soyqırımı qurbanlarının xatirəsi yad edilmişdir. Daha sonra prof. S.A.Əmirxanov 31 mart soyqırımı hadisələrindən bəhs etmiş, soyqırımla bağlı tarixi faktları elmi xronologiya ilə vermişdir. Tədbirin sonunda 31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunmuş sənədli film nümayiş etdirilmişdir.
Həmin tarixdə Bakı Biznes Universitetinin Tədbirlər Planına əsasən tələbələrimiz Soyqırım Memorial Kompleksində yerləşən kütləvi məzarlığın olduğu “Xatirə abidəsi”nin və Soyqırım muzeyini ziyarət etmişlər.

March 31 - Event dedicated to the Day of Genocide of Azerbaijanis
A commemorative ceremony dedicated to the 104th anniversary of March 31 - the Day of the Genocide of Azerbaijanis was held on March 31 in the conference hall of Baku Business University. The event commemorated the victims of the genocide with a minute of silence. Then prof. SA Amirkhanov spoke about the events of the March 31 genocide, gave historical facts about the genocide in scientific chronology. At the end of the event, a documentary film dedicated to March 31 - the Day of the Genocide of Azerbaijanis was shown.
On the same day, according to the Action Plan of Baku Business University, our students visited the "Memorial" and the Genocide Museum, which is located in the Genocide Memorial Complex.