Mart ayının 31-də Bakı Biznes Universitetinin konfrans zalında 31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününün 104-cü ildönümünə həsr olunmuş anım mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə bir dəqiqəlik sükutla soyqırımı qurbanlarının xatirəsi yad edilmişdir. Daha sonra prof. S.A.Əmirxanov 31 mart soyqırımı hadisələrindən bəhs etmiş, soyqırımla bağlı tarixi faktları elmi xronologiya ilə vermişdir. Tədbirin sonunda 31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunmuş sənədli film nümayiş etdirilmişdir.
Həmin tarixdə Bakı Biznes Universitetinin Tədbirlər Planına əsasən tələbələrimiz Soyqırım Memorial Kompleksində yerləşən kütləvi məzarlığın olduğu “Xatirə abidəsi”nin və Soyqırım muzeyini ziyarət etmişlər.

31 марта - Мероприятие, посвященное Дню геноцида азербайджанцев
31 марта в конференц-зале Бакинского Университета Бизнеса состоялась памятная церемония, посвященная 104-й годовщине 31 марта - Дня Геноцида азербайджанцев. Мероприятие почтило память жертв геноцида минутой молчания. Затем проф. С.А. Амирханов рассказал о событиях геноцида 31 марта, привел исторические факты о геноциде в научной хронологии. В завершение мероприятия был показан документальный фильм, посвященный 31 марта – Дню геноцида азербайджанцев.
В этот же день, согласно Плану действий Бакинского Университета Бизнеса, наши студенты посетили «Мемориал» и Музей Геноцида, который находится в Мемориальном Комплексе Геноцида.