19 aprel 2022-ci il tarixində Bakı Biznes Universitetinin “Humanitar elmlər” kafedrası “İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə sosial işin təşkilində keyfiyyət istiqamətləri” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfrans keçirib. Konfransda rektor prof. İbad Abbasov, kafedranın müdiri dos. Əzim Piriyev, qonaqlar və kafedranın müəllim-professor heyəti iştirak edib. Prof. İbad Abbasov giriş sözündə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə sosial işin təşkili haqqında, keyfiyyət istiqamətləri haqqında danışmışdır.
Konfransda Azərbaycan Respublikasının tarixi şöbəsinin müdiri, tarix elmləri doktoru, professor Mais Əmrahov “II Qarabağ-Vətən müharibəsinə ictimai-siyasi və mənəvi dəstək”, şöbənin aparıcı elmi işçiləri tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Nigar Axundova “İşğaldan zad edilmiş ərazilərdə mədəniyyət abidələrinin bərpası”, tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Alı Balayev “Qarabağda işğal dövründə mədəniyyət abidələrinin vəziyyəti”, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Gülnaz Mahmudova “Ali təhsilin informatlaşdırılmasının bəzi məsələləri” mövzularında məruzələri dinlənilmişdir. Məruzələr maraqla qarşılamışdır və konfrans uğurla yekunlaşmışdır.

Республиканская научно-практическая конференция «Качественные тенденции в организации социальной работы на освобожденных территориях».
19 апреля 2022 года кафедра «Гуманитарные науки» Бакинского Университета Бизнеса провела Республиканскую научно-практическую конференцию на тему «Качественные тенденции в организации социальной работы на освобожденных территориях». На конференции ректор проф. Ибад Аббасов, заведующий кафедрой доцент Присутствовали Азим Пириев, гости и профессорско-преподавательский состав кафедры. проф. В своей вступительной речи Ибад Аббасов рассказал об организации социальной работы на освобожденных территориях, направлении качества.
В конференции приняли участие заведующий кафедрой истории Азербайджанской Республики, доктор исторических наук, профессор Маис Амрахов «Общественно-политическое и нравственное обеспечение Второй Карабахско-Отечественной войны», ведущие научные сотрудники кафедры Нигяр Ахундова, доктор Доцент кафедры философии по истории Али Балаев выступил с докладами на тему «Состояние памятников культуры в Карабахе в период оккупации», доктор философии по истории Гульназ Махмудова с докладами на тему «Некоторые вопросы информатизации высшего образования». Доклады были встречены с интересом, и конференция завершилась успешно.