19 aprel 2022-ci il tarixində Bakı Biznes Universitetinin “Humanitar elmlər” kafedrası “İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə sosial işin təşkilində keyfiyyət istiqamətləri” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfrans keçirib. Konfransda rektor prof. İbad Abbasov, kafedranın müdiri dos. Əzim Piriyev, qonaqlar və kafedranın müəllim-professor heyəti iştirak edib. Prof. İbad Abbasov giriş sözündə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə sosial işin təşkili haqqında, keyfiyyət istiqamətləri haqqında danışmışdır.
Konfransda Azərbaycan Respublikasının tarixi şöbəsinin müdiri, tarix elmləri doktoru, professor Mais Əmrahov “II Qarabağ-Vətən müharibəsinə ictimai-siyasi və mənəvi dəstək”, şöbənin aparıcı elmi işçiləri tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Nigar Axundova “İşğaldan zad edilmiş ərazilərdə mədəniyyət abidələrinin bərpası”, tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Alı Balayev “Qarabağda işğal dövründə mədəniyyət abidələrinin vəziyyəti”, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Gülnaz Mahmudova “Ali təhsilin informatlaşdırılmasının bəzi məsələləri” mövzularında məruzələri dinlənilmişdir. Məruzələr maraqla qarşılamışdır və konfrans uğurla yekunlaşmışdır.

Republican scientific-practical conference on "Quality trends in the organization of social work in the liberated territories."
On April 19, 2022, the Department of "Humanities" of Baku Business University held a Republican scientific-practical conference on "Quality trends in the organization of social work in the liberated territories." At the conference, the rector prof. Ibad Abbasov, head of the department docent Azim Piriyev, guests and teaching staff of the department attended. Prof. In his introductory speech, Ibad Abbasov spoke about the organization of social work in the liberated territories, the direction of quality.
The conference was attended by the head of the department of history of the Republic of Azerbaijan, doctor of historical sciences, professor Mais Amrahov "Socio-political and moral support of the Second Karabakh-Patriotic War", leading researchers of the department Nigar Akhundova Doctor of Philosophy in History, Associate Professor Ali Balayev made reports on "The state of cultural monuments in Karabakh during the occupation", Doctor of Philosophy in History Gulnaz Mahmudova on "Some issues of informatization of higher education." The reports were met with interest and the conference ended successfully.