26 may 2022-ci il tarixində Bakı Biznes Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “Riyaziyyat elminin və riyazi fənlərin tədrisinin bəzi aktual məsələləri” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfransı olmuşdur.
Konfransı giriş sözü ilə Bakı Biznes Universitetinin rektoru prof. İ.M.Abbasov açmışdır. Konfransda 6 elm və təhsil müəssisələrindən 9 professor, elmlər doktoru, 2 dosent, elmlər namizədi, 9 doktorant və magistrant məruzələrlə çıxış etmişlər.

Республиканская научно-практическая конференция «Некоторые актуальные вопросы преподавания математики и математических дисциплин»
26 мая 2022 года в Бакинском Университете Бизнеса состоялась Республиканская научно-практическая конференция на тему «Некоторые актуальные вопросы математики и преподавания математических дисциплин», посвященная 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Конференцию открыл ректор Бакинского Университета Бизнеса проф. И. М. Аббасов. На конференции с докладами выступили 9 профессоров, докторов наук, 2 доцента, кандидатов наук, 9 докторантов и магистров из 6 научных и учебных заведений.