Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu və Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” adlı Erasmus+ layihəsinin Fransada 03-07 oktyabr 2022-ci il tarixlərini əhatə edən təlim proqramı öz işinə başlayıb.
Fransa Beynəlxalq Təhsil təşkilatında keçirilən ilk görüşdə layihə konsorsiumunun üzvü olan Azərbaycan universitetlərinin rektorları, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil nazirinin müşaviri, prorektorlar, o cümlədən digər səlahiyyətli universitet nümayəndələri iştirak ediblər. Təşkilatın beynəlxalq əlaqələr üzrə koordinatoru və Rouen Universitetinin keçmiş prezidenti Jean-Luc Nahel tədbiri giriş sözü ilə açaraq bütün qonaqları salamlayıb və onları Fransada görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Təşkilatın təhsil əməkdaşlığı departamentinin direktor müavini Bruno Kurval isə layihə çərçivəsindəki sıx əməkdaşlığın uğurla davam etdiyini və təlim proqramının faydalı olacağını vurğlayıb.
Daha sonra Rennes Universitetinin prezidenti David Alis tədbirdə onlayn formatda iştirak edərək “Rektor konfranslarında komitələrin rolu və fəaliyyəti” mövzusunda geniş təqdimatla çıxıb edib. O, konfransın tərkibində fəaliyyət göstərən müvafiq komitələrin vacibliyinə toxunaraq onların fəaliyyət istiqamətləri, təşkilati strukturu, funksiyaları barəsində təcrübələrini bölüşüb.

The training program in France within the framework of the Erasmus+ project has started its work
The training program of the Erasmus+ project "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" implemented under the coordination of Baku Business University and with the financial support of the European Commission, covering the dates of October 03-07, 2022, has started its work.
Rectors of Azerbaijani universities, members of the project consortium, advisor to the Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, vice-rectors, as well as other authorized university representatives participated in the first meeting held at the French International Education Organization. Jean-Luc Nahel, coordinator of international relations of the organization and former president of the University of Rouen, opened the event with an introductory speech, welcomed all the guests and expressed his pleasure to see them in France. Bruno Kurval, deputy director of the educational cooperation department of the organization, emphasized that the close cooperation within the project continues successfully and the training program will be useful.
Later, David Alis, president of the University of Rennes, participated in the event in an online format and made a broad presentation on the topic "The role and activity of committees in Rector's conferences". He touched upon the importance of the relevant committees operating within the conference and shared his experiences on their activities, organizational structure, and functions.