Bakı Biznes Universitetində 27 sentyabr Anım Günü ilə bağlı tədbirlər təşkil olunub. Belə ki, Universitet rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələrin iştirakı ilə Universitetdə Vətən müharibəsi iştirakçılarının şərəfinə yaradılmış guşə ziyarət edilib. Tədbirdə dövlət himni səsləndirilib və daha sonra Vətən Müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Universitetin rektoru i.e.d., prof. İ.M.Abbasov çıxış edərək 44 gün davam edən Vətən müharibəsində igid, cəsur, qəhrəman oğullarımızın göstərdikləri şücaətlərdən bəhs edib. Rektor qeyd edib ki, müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi, Milli Ordumuzun rəşadəti, xalq və dövlətin sarsılmaz birliyi ilə 44 gün davam edən İkinci Qarabağ müharibəsində qazanılan tarixi Zəfər Azərbaycan tarixinin ən parlaq səhifələrindən biri kimi yaddaşlara yazılıb. Daha sonra rektor müharibə iştirakçısı olmuş tələbələrlə görüşərək onların qayğıları ilə maraqlanıb və öz dəstəyini bir daha ifadə edib.
Tədbirlər çərçivəsində Universitetdə ilk dərs saatı Anım gününə həsr edilib və tələbələrə İkinci Qarabağ müharibəsi barəsində məlumatlar verilib. Həmçinin Universitetdə ordumuzun qəhrəmanlıqlarına, şanlı qələbəsinə həsr edilmiş video çarxlar nümayiş etdirilib.

Мероприятие, посвященное Дню памяти 27 сентября.
Мероприятия, посвященные Дню памяти 27 сентября, были организованы в Бакинском Университете Бизнеса. Так, при участии администрации университета, преподавателей и студентов в университете был посещен комплекс, созданный в честь участников Отечественной войны. На мероприятии прозвучал Государственный гимн, а затем почтили память шехидов Отечественной войны минутой молчания. Ректор университета д.э.н., проф. И.М.Аббасов выступил с речью и рассказал о подвигах наших доблестных, отважных и героических сыновей в 44-дневной Отечественной войне. Ректор отметил, что во Второй карабахской войне, длившейся 44 дня, под руководством победоносного Главнокомандующего господина Ильхама Алиева, храбростью нашей Национальной Армии, непоколебимым единством народа и государства была одержана историческая Победа. государства, которая вошла в историю как одна из самых ярких страниц в истории Азербайджана. Позже ректор встретился со студентами, участвовавшими в войне, поинтересовался их проблемами и еще раз выразил свою поддержку.
В рамках мероприятий первый урок в университете был посвящен Дню памяти и студентам была дана ​​информация о Второй карабахской войне. Также в университете демонстрировались видеоролики, посвященные героическим подвигам и славным победам нашей армии.