Bakı Biznes Universitetində 05 noyabr 2022-ci il tarixində Zəfər Günü qeyd edilib. Tədbirdə universitetin professor-müəllim heyəti, məzun şəhidlərin ailə üzvləri, müharibə iştirakçısı olan tələbə-məzunlar, eləcə də geniş tələbə kontingenti iştirak edib. İlk öncə şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Tədbirdə dövlət himni səsləndirilib, daha sonra şəhid və qazilərin xatirəsinə həsr edilmiş guşə önünə tər gül dəstələri qoyulub. Universitetin rektoru i.e.d., prof. İbad Abbasov çıxış edərək bütün tədbir iştirakçılarını Zəfər Günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edib. İ.Abbasov qeyd edib ki, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu Ermənistanın ardıcıl təxribatlarının və yeni işğal planlarının qarşısını almaq, işğal altında olan torpaqlarımızı azad etmək məqsədilə 2020-ci il sentyabrın 27-dən etibarən başladığı zəfər yürüşündə inanılmaz uğurlar əldə etmişdir. Rəşadətli Azərbaycan əsgər və zabitləri addım-addım irəliləyərək, Ermənistanın uzun illər ərzində qurduğu mühəndis-istehkam sistemlərini yarıb keçdilər. Rektor 44 gün davam edən və işğal altındakı ərazilərimizin qaytarılması ilə nəticələnən Vətən Müharibəsinin tariximizin ən parlaq səhifəsinə, Azərbaycan xalqının iftixar və qürur mənbəyinə çevrildiyini ifadə edib. O, həmçinin noyabrın 8-də 28 illik həsrətdən sonra Azərbaycan xalqı üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən və rəmzi məna daşıyan Şuşa şəhərinin işğaldan azad edildiyini və bu döyüşün dünya hərb tarixinə düşəcək unikal hərbi əməliyyatlardan biri olduğunu xüsusilə qeyd edib.
Daha sonra Rektor Vətən müharibəsi iştirakçısı olmuş bir neçə məzuna diplomlarını təqdim edib, onlara gələcək əmək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər arzu edib. İbad Abbasov bütün müharibə iştirakçısı olmuş tələbə-məzunlara, şəhid ailəsi üzvlərinə yaxından dəstəyini bir daha ifadə edib. Tədbirin yekununda Zəfər Gününə həsr edilmiş video çarx nümayiş etdirilib.

Victory Day was celebrated at Baku Business University
On November 5, 2022, Victory Day was celebrated at Baku Business University. The event was attended by professors and teachers of the university, family members of martyred graduates, students and graduates who participated in the war, as well as a large contingent of students. First there was a minute of silence to honor the memory of our martyrs. At the event, the national anthem was played, and then they laid flowers in front of the corner dedicated to the memory of martyrs and veterans. Rector of the university Prof.Dr. Ibad Abbasov sincerely congratulated all the participants of the event on Victory Day. I. Abbasov noted that under the leadership of the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the Azerbaijan Army achieved incredible success in its victory march, which began on September 27, 2020, with the aim of preventing further provocations and new invasion plans of Armenia and liberating our occupied lands. Brave Azerbaijani soldiers and officers advanced step by step and broke through the engineering and fortification systems built by Armenia for many years. The Rector said that the Patriotic War, which lasted 44 days and ended with the return of the occupied territories, became the brightest page in our history, the pride of the Azerbaijani people. He also noted that on November 8, after 28 years of longing, the city of Shusha, which has great symbolic significance for the Azerbaijani people, was liberated from occupation, and that this battle is one of the unique military operations that entered world military history.
Later, the rector presented diplomas to several graduates who participated in the Patriotic War, and wished them success in further work. Ibad Abbasov once again expressed his close support to all students and graduates who participated in the war, and members of the families of the martyrs. At the end of the event, a video dedicated to Victory Day was shown.