Bakı Biznes Universitetində 05 noyabr 2022-ci il tarixində Zəfər Günü qeyd edilib. Tədbirdə universitetin professor-müəllim heyəti, məzun şəhidlərin ailə üzvləri, müharibə iştirakçısı olan tələbə-məzunlar, eləcə də geniş tələbə kontingenti iştirak edib. İlk öncə şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Tədbirdə dövlət himni səsləndirilib, daha sonra şəhid və qazilərin xatirəsinə həsr edilmiş guşə önünə tər gül dəstələri qoyulub. Universitetin rektoru i.e.d., prof. İbad Abbasov çıxış edərək bütün tədbir iştirakçılarını Zəfər Günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edib. İ.Abbasov qeyd edib ki, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu Ermənistanın ardıcıl təxribatlarının və yeni işğal planlarının qarşısını almaq, işğal altında olan torpaqlarımızı azad etmək məqsədilə 2020-ci il sentyabrın 27-dən etibarən başladığı zəfər yürüşündə inanılmaz uğurlar əldə etmişdir. Rəşadətli Azərbaycan əsgər və zabitləri addım-addım irəliləyərək, Ermənistanın uzun illər ərzində qurduğu mühəndis-istehkam sistemlərini yarıb keçdilər. Rektor 44 gün davam edən və işğal altındakı ərazilərimizin qaytarılması ilə nəticələnən Vətən Müharibəsinin tariximizin ən parlaq səhifəsinə, Azərbaycan xalqının iftixar və qürur mənbəyinə çevrildiyini ifadə edib. O, həmçinin noyabrın 8-də 28 illik həsrətdən sonra Azərbaycan xalqı üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən və rəmzi məna daşıyan Şuşa şəhərinin işğaldan azad edildiyini və bu döyüşün dünya hərb tarixinə düşəcək unikal hərbi əməliyyatlardan biri olduğunu xüsusilə qeyd edib.
Daha sonra Rektor Vətən müharibəsi iştirakçısı olmuş bir neçə məzuna diplomlarını təqdim edib, onlara gələcək əmək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər arzu edib. İbad Abbasov bütün müharibə iştirakçısı olmuş tələbə-məzunlara, şəhid ailəsi üzvlərinə yaxından dəstəyini bir daha ifadə edib. Tədbirin yekununda Zəfər Gününə həsr edilmiş video çarx nümayiş etdirilib.

В Бакинском Университете Бизнеса отметили День Победы
5 ноября 2022 года в Бакинском Университете Бизнеса отметили День Победы. В мероприятии приняли участие профессора и преподаватели вуза, члены семей выпускников-шехидов, студенты и выпускники, участвовавшие в войне, а также большой контингент студентов. Сперва минутой молчания почтили память наших шехидов. На мероприятии прозвучал национальный гимн, а затем возложили цветы перед уголком, посвященным памяти шехидов и ветеранов. Ректор университета д.эн., проф. Ибад Аббасов искренне поздравил всех участников мероприятия с Днем Победы. И.Аббасов отметил, что под руководством победоносного Главнокомандующего Ильхама Алиева Азербайджанская Армия добилась невероятных успехов в своем победном марше, который начался 27 сентября 2020 года, с целью предотвращения очередных провокаций и новых планов вторжения Армении и освободила наши оккупированные земли. Храбрые азербайджанские солдаты и офицеры шаг за шагом продвигались вперед и прорвали инженерные и фортификационные системы, построенные Арменией на протяжении многих лет. Ректор сказал, что Отечественная война, длившаяся 44 дня и завершившаяся возвращением оккупированных территорий, стала ярчайшей страницей нашей истории, предметом гордости Азербайджанского народа. Он также отметил, что 8 ноября, после 28 лет тоски, город Шуша, имеющий большое символическое значение для Азербайджанского народа, был освобожден от оккупации, и что эта битва является одной из уникальных военных операций, которые вошла в мировую военную историю.
Позже ректор вручил дипломы нескольким выпускникам, участвовавшим в Отечественной войне, и пожелал им новых успехов в дальнейшей работе. Ибад Аббасов еще раз выразил свою тесную поддержку всем студентам и выпускникам, участвовавшим в войне, и членам семей шехидов. В завершение мероприятия был показан видеоролик, посвященный Дню Победы.