01 iyun 2023-cü il tarixində Bakı Biznes Universitetində Təhsilin İnkişafı Fondu ilə görüş keçirilib. Görüşün məqsədi qurumlar arasında tanışlığın yaradılması və yeni əməkdaşlığın müzakirəsi olub. Görüşdə Bakı Biznes Universitetinin rektoru İbad Abbasov, Fondun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov, Fondun əməkdaşları Nərgiz İsmayılova, Rəsul Həşimov və Bakı Biznes Universitetinin prorektorları iştirak ediblər.
Bakı Biznes Universitetinin rektoru i.e.d., prof. İbad Abbasov qonaqları salamlayıb və Bakı Biznes Universitetində görməkdən məmnun olduğunu bildirib. Rektor universitetin 30 illik fəaliyyəti haqqında məlumatlar verib, universitetin strateji məqsədləri və hədəflərindən bəhs edib. İ.Abbasov müasir dünyada baş verən sürətli dəyişikliklərin, texnoloji proseslərin, qlobal meyllərin, çağırışların təhsilin, o cümlədən ali təhsilin qarşısında yeni tələblər qoyduğunu bu məqsədlə də təhsilin inkişaf strategiyalarının yenidən nəzərdən keçirilməsinin zəruriliyindən söz açıb.
Daha sonra Fondun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov Bakı Biznes Universitetinin 30 illik yubileyi münasibətilə öz təbriklərini çatdırıb, daha sonra Fondun yaradılması, məqsədləri, missiyası barəsində ətraflı məlumat verib. E.Nəsibov Fond tərəfindən həyata keçirilən layihələrdən söz açıb və perspektivdə yeni layihələrin olduğunu qeyd edib. Sədr Bakı Biznes Universiteti ilə əməkdaşlığın qurulmasını və Fondun həyata keçirdiyi layihələrdə, fəaliyyətlərdə Universitetin iştirakının uğurlu olacağını vurğulayıb.

On June 1, 2023, a meeting was held with the Education Development Fund at Baku Business University. The purpose of the meeting was to create familiarity between the institutions and discuss new cooperation. Rector of Baku Business University Ibad Abbasov, Chairman of the Board of Directors of the Foundation Elnur Nasibov, employees of the Foundation Nargiz Ismayilova, Rasul Hashimov and vice rectors of Baku Business University took part in the meeting.
Rector of Baku Business University Prof.Dr. Ibad Abbasov welcomed the guests and expressed his pleasure to see them at Baku Business University. The rector gave information about the 30-year activity of the university and talked about the strategic goals and objectives of the university. I.Abbasov said that rapid changes, technological processes, global trends and challenges in the modern world place new demands on education, including higher education, and for this purpose, it is necessary to review the development strategies of education.
Then, the Chairman of the Board of Directors of the Fund, Elnur Nasibov, conveyed his congratulations on the occasion of the 30th anniversary of the Baku Business University, and then gave detailed information about the creation, goals, and mission of the Fund. E. Nasibov talked about the projects implemented by the Fund and noted that there are new projects in the future. The chairman emphasized the establishment of cooperation with Baku Business University and the successful participation of the University in the projects and activities implemented by the Foundation.
In the end, the delegation of the Foundation got acquainted with the material and technical base of Baku Business University.