03 dekabr 2025-ci il tarixində “Dünya Azərbaycanlıları” Gənclər Təşkilatı və Süni İntellekt Platformasının birgə təşəbbüsü və Bakı Biznes Universitetinin təşçkilatçılığı ilə tələbələr üçün süni intellekt mövzusunda maarifləndirici görüş təşkil edilmişdir. Tədbirin məqsədi tələbələrə süni intellekt texnologiyalarının əsas istiqamətləri, tətbiq sahələri və gələcək inkişaf perspektivləri barədə məlumat vermək, həmçinin bu sahədə qlobal tendensiyalarla onları yaxından tanış etmək olmuşdur.
Görüş zamanı Süni İntellekt Platformasının yaradıcı direktoru Emil Abdullayev və direktor müavini Muhammed Babayev tələbələrə süni intellektin müasir iqtisadiyyat, biznes, marketinq, təhsil və digər sahələrdə tətbiqi, etik çərçivələr və təhlükəsizlik prinsipləri, eləcə də dünya üzrə sürətlə dəyişən süni intellekt tendensiyaları haqqında dəyərli məlumatlar təqdim etmişlər.
Tədbir interaktiv sual-cavab sessiyası ilə davam etmiş, tələbələri maraqlandıran mövzular üzrə fikir mübadiləsi aparılmışdır. Görüş, tələbələrin süni intellekt sahəsinə marağının artırılması və onların gələcək karyera planlarında süni intellekt bacarıqlarının rolunun dərk edilməsinə mühüm töhfə vermişdir.

3 декабря 2025 года в Бакинском Университете Бизнеса по совместной инициативе Молодёжной организации «Всемирные азербайджанцы» и Платформы искусственного интеллекта была организована просветительская встреча для студентов, посвящённая теме искусственного интеллекта.
Целью мероприятия стало ознакомление студентов с основными направлениями, сферами применения и перспективами развития технологий искусственного интеллекта, а также с глобальными тенденциями в данной области.
В ходе встречи креативный директор Платформы искусственного интеллекта Эмиль Абдуллаев и заместитель директора Мухаммед Бабаев представили студентам ценную информацию о применении искусственного интеллекта в современной экономике, бизнесе, маркетинге, образовании и других сферах, а также об этических нормах, принципах безопасности и быстро меняющихся мировых тенденциях в области ИИ.
Мероприятие продолжилось интерактивной сессией вопросов и ответов, в рамках которой состоялся обмен мнениями по интересующим студентов темам. Встреча внесла важный вклад в повышение интереса студентов к сфере искусственного интеллекта и осознание роли ИИ-навыков в их будущей профессиональной деятельности.