Beynəlxalq müstəvidə Bakı Biznes Universitetindən növbəti mühüm akademik nailiyyət!
Bakı Biznes Universitetinin bakalavr təhsil pilləsi üzrə “Mühasibat” ixtisası (Bachelor of Accounting) ACCA tərəfindən qiymətləndirilərək “ACCA Exemption Framework Listed Programme” statusu qazanmışdır.
Akkreditasiya müddəti:
01 yanvar 2029 – 31 dekabr 2033 (5 il)
Bu status çərçivəsində cari tədris ilində bu ixtisas üzrə 1-ci kursda təhsil alan tələbələr, proqramı uğurla tamamladıqları təqdirdə, ACCA imtahanlarına girmədən aşağıdakı fənlər üzrə sertifikatlar əldə etmək imkanı qazanırlar:
F1 – Business and Technology
F2 – Management Accounting
F3 – Financial Accounting
F4 – Corporate and Business Law
Qürurla qeyd edirik ki, Bakı Biznes Universiteti ACCA tərəfindən bu akkreditasiyaya layiq görülən 4-cü universitetdir. Digər universitetlər: BANM, UNEC və Qarabağ Universiteti.
Bu uğur universitetimizin beynəlxalq standartlara uyğun təhsil vermək istiqamətində atdığı mühüm addımlardan biridir və tələbələrimiz üçün qlobal karyera imkanlarının genişlənməsi deməkdir.

Образовательная программа бакалавриата по специальности «Бухгалтерский учёт» (Bachelor of Accounting) в Бакинском Университете Бизнеса прошла оценку ACCA и получила статус «ACCA Exemption Framework Listed Programme».
Срок аккредитации:
1 января 2029 года – 31 декабря 2033 года (5 лет)
В рамках данного статуса студенты 1 курса, обучающиеся по этой специальности в текущем учебном году, при успешном завершении программы смогут получить освобождение от сдачи следующих экзаменов ACCA:
С гордостью отмечаем, что Бакинский Университет Бизнеса стал 4-м университетом, удостоенным данной аккредитации ACCA. Другие университеты: BANM, UNEC и Карабахский университет.
Данное достижение является важным шагом на пути обеспечения образования, соответствующего международным стандартам, и открывает для студентов широкие возможности для построения глобальной карьеры.