Beynəlxalq müstəvidə Bakı Biznes Universitetindən növbəti mühüm akademik nailiyyət!
Bakı Biznes Universitetinin bakalavr təhsil pilləsi üzrə “Mühasibat” ixtisası (Bachelor of Accounting) ACCA tərəfindən qiymətləndirilərək “ACCA Exemption Framework Listed Programme” statusu qazanmışdır.
Akkreditasiya müddəti:
01 yanvar 2029 – 31 dekabr 2033 (5 il)
Bu status çərçivəsində cari tədris ilində bu ixtisas üzrə 1-ci kursda təhsil alan tələbələr, proqramı uğurla tamamladıqları təqdirdə, ACCA imtahanlarına girmədən aşağıdakı fənlər üzrə sertifikatlar əldə etmək imkanı qazanırlar:
F1 – Business and Technology
F2 – Management Accounting
F3 – Financial Accounting
F4 – Corporate and Business Law
Qürurla qeyd edirik ki, Bakı Biznes Universiteti ACCA tərəfindən bu akkreditasiyaya layiq görülən 4-cü universitetdir. Digər universitetlər: BANM, UNEC və Qarabağ Universiteti.
Bu uğur universitetimizin beynəlxalq standartlara uyğun təhsil vermək istiqamətində atdığı mühüm addımlardan biridir və tələbələrimiz üçün qlobal karyera imkanlarının genişlənməsi deməkdir.

The Bachelor of Accounting program at Baku Business University has been evaluated by ACCA and awarded the status of “ACCA Exemption Framework Listed Programme.”
Accreditation period:
January 1, 2029 – December 31, 2033 (5 years)
Within the framework of this status, first-year students currently enrolled in this program will, upon successful completion, have the opportunity to obtain exemptions from the following ACCA exams:
We are proud to note that Baku Business University is the 4th university recognized by ACCA with this accreditation. Other universities include BANM, UNEC, and Karabakh University.
This achievement represents an important step in aligning the University’s education with international standards and expands global career opportunities for our students.