Bakı Biznes Universitetində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Agentliyinin birgə təşkilatçılıqı ilə əmək yarmarkası təşkil olunmuşdur.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən Bakı Biznes Universitetinin rektoru, professor İbad Abbasov universitetin əmək bazarının tələblərinə uyğun, bacarıq əsaslı təhsil modelinə üstünlük verdiyini bildirib. O qeyd edib ki, müasir dövrdə rəqəmsal texnologiyaların sürətli inkişafı xüsusi peşə bacarıqlarının əhəmiyyətini daha da artırır və Bakı Biznes Universitetində tədris prosesi məhz bu yanaşma əsasında qurulur. Rektor həmçinin vurğulayıb ki, universitet bu il təxminən 600 bakalavr və 100-ə yaxın magistr məzununu əmək bazarına yola salmağa hazırlaşır və bu kimi əmək yarmarkaları məzunlar üçün mühüm karyera platforması rolunu oynayır.
Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Elşən Mahmudov çıxışında müasir dövrdə təhsil müəssisələrində belə əmək yarmarkalarının təşkilinin əhəmiyyətini xüsusi vurğulayıb. O, bu cür tədbirlərin tələbə və məzunların əmək bazarına inteqrasiyasında mühüm rol oynadığını, onlar üçün böyük karyera fürsətləri yaratdığını qeyd edib.
Əmək yarmarkasında 50 işəgötürən tərəfindən 300-ə qədər vakansiya təqdim edilib. İştirakçılara mövcud vakansiyalar, işə qəbul şərtləri və karyera imkanları barədə ətraflı məlumat verilib, CV-lər qəbul olunub.

В Бакинском Университете Бизнеса совместно с Государственным агентством занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения была организована ярмарка вакансий.
Выступая на церемонии открытия мероприятия, ректор Бакинского Университета Бизнеса, профессор Ибад Аббасов, отметил, что университет отдаёт приоритет модели образования, основанной на профессиональных навыках и соответствующей требованиям рынка труда. Он подчеркнул, что в современную эпоху стремительное развитие цифровых технологий ещё больше повышает значение профессиональных компетенций, и образовательный процесс в Бакинском Университете Бизнеса строится именно на данном подходе. Ректор также отметил, что в этом году университет готовится выпустить около 600 бакалавров и около 100 магистров, а подобные ярмарки вакансий играют важную роль как карьерная платформа для выпускников.
Заместитель председателя правления Государственного агентства занятости Эльшан Махмудов в своём выступлении особо подчеркнул важность организации подобных ярмарок вакансий в образовательных учреждениях в современных условиях. Он отметил, что такие мероприятия играют важную роль в интеграции студентов и выпускников на рынок труда и создают для них широкие карьерные возможности.
На ярмарке вакансий 50 работодателей представили около 300 вакансий. Участникам была предоставлена подробная информация о существующих вакансиях, условиях трудоустройства и карьерных возможностях, а также были приняты резюме (CV).