Aprelin 7-də AMEA İqtisadiyyat İnstitutunda yüksək səviyyədə təcrübə-təlim keçmiş Bakı Biznes Universitetinin magistrantlarına İqtisadiyyat İnstitutunun sertifikatının təqdimatı mərasimi keçirilib.
Bakı Biznes Universiteti ilə AMEA İqtisadiyyat İnstitutu arasında bağlanmış əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən Universitetin tələbə və magistrlərinə İqtisadiyyat İnstitutunun tədqiqatçı alimləri tərəfindən 1 ay müddətində tədqiqat metodlarından istifadə üzrə təlimlər və praktiki təcrübələr keçirilmiş, İqtisadiyyat İnstitutunda aparılan elmi-tədqiqat işləri ilə yaxından tanış olmuşlar. Bakı Biznes Universitetinin rektoru, i.e.d., professor İbad Abbasovun da iştirak etdiyi tədbiri AMEA İqtisadiyyat İnstitutunun baş direktoru, i.e.d., professor Nazim Müzəffərli açıb və gənc tədqiqatçılara uğurlar arzu ediblər. Daha sonra magistrantlarla təcrübə-təlimi və onun yekun nəticələri ətrafında maraqlı müzakirələr aparılıb. Tədbirin yekununda bilik və bacarıqlar üzrə aparılan qiymətləndirməyə əsasən göstərdikləri yüksək nəticələrə görə Bakı Biznes Universitetinin tələbə və magistrlərinə AMEA İqtisadiyyat İnstitutunun baş direktoru, i.e.d., professor Nazim Müzəffərli tərəfindən sertifikatlar təqdim olunub.

Masters of Baku Business University were awarded certificates of the Institute of Economics of ANAS
On April 7, the Institute of Economics of ANAS hosted a ceremony of presenting the certificate of the Institute of Economics to the masters of Baku Business University, who had a high level of experience and training.
According to the cooperation agreement signed between Baku Business University and the Institute of Economics of ANAS, the students and masters of the University were trained by the researchers of the Institute of Economics for 1 month and got acquainted with the research work carried out at the Institute of Economics. The event, which was also attended by the rector of Baku Business University, i.e.d., professor Ibad Abbasov, was opened by the director general of the Institute of Economics of ANAS, i.e.d., professor Nazim Muzaffarli and wished success to the young researchers. Afterwards, interesting discussions were held with the masters on the internship and its final results. At the end of the event, students and masters of Baku Business University were awarded certificates by the Director General of the Institute of Economics of ANAS, i.e.d., Professor Nazim Muzaffarli for their high results based on the assessment of knowledge and skills.